Zdrowie na talerzu

” Ale heca! już od rana niespodzianki będą dla nas”- tak, tak, a to za sprawą mamusi Maksymiliana z grupy ” Biedroneczki”. W dniu dzisiejszym każda grupa otrzymała zagadkowe pudło warzywno-owocowe. W pudełku znajdowała się książeczka” Pampini na talerzu” oraz kolorowanki dla przedszkolaków. Książeczka, w zabawny sposób nawiązuje do zdrowego żywienia poprzez nico inne spojrzenie na warzywa i owoce. Dzieciaki wędrowały z Pampini- bohaterem bajki- przez las brokułowy, królestwo ziemniaków, bułkowo, podróżowały owocowymi środkami lokomocji by trafić na okręt piracki w rosołowie. Zgromadzone warzywa i owoce były źródłem zagadek warzywnych, dzieci opisywały owoce i warzywa, utrwalały ich smak, strukturę i  zapach. Oczywiście uwieńczeniem tej niespodzianki była uczta owocowo warzywna- mniam, mniam!

Dziękujemy mamusi Maksa za wspaniałą inicjatywę i zaangażowanie.