Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt.: „EKOmiś”

Serdecznie zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do stworzenia przestrzennej pracy misia z surowców wtórnych. Podpisane prace prosimy dostarczyć do dnia 18 listopada 2019r.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Regulamin rodzinnego konkursu plastycznego „EKOmiś

• Organizator konkursu plastycznego

Organizatorem konkursu jest dyrektor Przedszkola nr 49 w Bielsku-Białej mgr Bogusława Kajstura. Koordynatorem konkursu jest nauczyciel Grupy „Motylki” mgr Agata Pajor.

• Cele konkursu

Celem konkursu jest propagowanie ekologii, a także pobudzanie wyobraźni oraz inwencji twórczej dziecka i rodziców. Konkurs umożliwia ponadto wspólne przeżywanie radości i satysfakcji w gronie rodzinnym.

• Uczestnicy konkursu

Konkurs skierowany jest do wszystkich przedszkolaków Przedszkola nr 49 w Bielsku – Białej wraz z rodzinami.

• Warunki przyjęcia

1. Dziecko dostarcza wyłącznie jednego „EKOmisia”.

2. EKOmiś” może być wykonany z różnorakich materiałów ekologicznych.

3. EKOmiś” musi być wykonany własnoręcznie.

4. Prace konkursowe należy dostarczyć wychowawcom grup do dnia 18 października 2019 r.

5. Każda praca na odwrocie powinna zawierać metryczkę z imieniem i nazwiskiem przedszkolaka.

6. Przedszkole zastrzega sobie prawo do prezentowania prac w swojej placówce oraz na stronie internetowej przedszkola.

• Kryterium oceny prac

Przy ocenie prac Jury konkursu będzie brało pod uwagę następujące kryteria:

1. zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu i regulaminem

2. oryginalność wykonanej pracy;

3. estetykę wykonania pracy;

4. kreatywność;

5. wkład dziecka w wykonaną pracę.

• Nagrody

Dla uczestników konkursu przewidziane są nagrody oraz dyplomy.

• Kryterium przyznawania punktów

• Każdej pracy konkursowej zgłoszonej przez Rodzinę do konkursu zostaje nadany numer porządkowy.

• Członkowie Jury na kartach punktacji mogą przyznawać punkty zgodnie z upodobaniami od 1 do 5.

• Najwięcej punktów otrzymuje najlepsza praca zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie konkursu.

• Każdy członek Jury głosuje indywidualnie.

• Głosy zlicza Komisja Konkursowa.

• Głosowanie jest tajne.

• Przebieg konkursu

1. Powitanie.

2. Zapoznanie z regulaminem.

3. Przedstawienie porządku konkursu.

4. Powołanie protokolanta.

5. Powołanie składu Jury konkursu.

6. Powołanie komisji konkursowej.

7. Przekazanie kart punktacji.

8. Głosowanie.

9. Zebranie kart przez komisję konkursową.

10. Podliczenie punktów i ogłoszenie wyników.

11. Sporządzenie i podpisanie protokołu.

• Postanowienia końcowe

Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na tablicy ogłoszeniowej, i na stronie internetowej przedszkola.