Świąteczny konkurs „OZDOBY CHOINKOWE”

Przedszkole nr. 49 w Bielsku – Białej ogłasza konkurs „OZDOBY CHOINKOWE”. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami do wspólnego wykonana ozdoby choinkowej i dostarczenie jej do wychowawców grup do dnia 15.12.2017.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Regulamin rodzinnego konkursu plastycznego „OZDOBY CHOINKOWE”

Organizator konkursu plastycznego

Organizatorem konkursu jest dyrektor Przedszkola nr.49 w Bielsku-Białej mgr Bogusława Kajstura. Koordynatorem konkursu jest mgr Agnieszka Sobaniak.

Cele konkursu

Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanej ze świętami bożonarodzeniowymi, a także pobudzanie wyobraźni oraz inwencji twórczej dziecka i rodziców. Konkurs umożliwia ponadto wspólne przeżywanie radości i satysfakcji w gronie rodzinnym.

Uczestnicy konkursu

Konkurs skierowany jest do wszystkich przedszkolaków Przedszkola nr 49 w Bielsku – Białej wraz  z Rodzinami.

Warunki przyjęcia

1. Dziecko dostarcza wyłącznie jedną ozdobę choinkową.
  2. Ozdoba choinkowa może być wykonana z dowolnych materiałów, zgodnie z inwencją twórczą dziecka i rodzica.
  3. Ozdoba choinkowa nie może być kupiona, ale własnoręcznie wykonana.
  4. Prace konkursowe należy dostarczyć wychowawcom grup do dnia 15 grudnia 2017 roku.
  5. Każda praca na odwrocie powinna zawierać metryczkę z imieniem i nazwiskiem przedszkolaka.
  6. Przedszkole zastrzega sobie prawo do prezentowania prac w swojej placówce oraz na stronie internetowej przedszkola.

Kryterium oceny prac

Przy ocenie prac jury konkursu będzie brało pod uwagę  następujące kryteria:

a)zgodność tematyki wykonanej pracy z hasłem przewodnim konkursu i regulaminem;
b) oryginalność wykonanej ozdoby;

1. d) estetykę wykonania pracy;
  2. e) kreatywność;
  3. f) wkład dziecka w wykonaną pracę.

Dla uczestników konkursu są przewidziane nagrody oraz dyplomy.

Kryterium przyznawania punktów

• Każdej pracy konkursowej zgłoszonej przez Rodzinę do konkursu zostaje nadany numer porządkowy.
  • Członkowie Jury na kartach punktacji mogą przyznawać punkty zgodnie z upodobaniami od 1 do 5.
  • Najwięcej punktów otrzymuje najlepsza praca zgodnie z kryteriami określonymi w regulaminie konkursu.
  • Każdy członek Jury głosuje indywidualnie.
  • Głosy zlicza Komisja Konkursowa.
  • Głosowanie jest tajne.

Przebieg konkursu

1. Powitanie.
  2. Zapoznanie z regulaminem.
  3. Przedstawienie porządku konkursu.
  4. Powołanie protokolanta.
  5. Powołanie składu Jury konkursu.
  6. Powołanie komisji konkursowej.
  7. Przekazanie kart punktacji.
  8. Głosowanie.
  9. Zebranie kart przez komisję konkursową.
  10. Podliczenie punktów i ogłoszenie wyników.
  11. Sporządzenie i podpisanie protokołu.

Postanowienia końcowe

Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na  tablicy ogłoszeniowej, jak i na stronie internetowej przedszkola.