MUZYCZNE INSPIRACJE W RUCHU I PIOSENCE

W tym roku szkolnym w grupie „ Myszki”-3 latków, realizowana będzie w formie doświadczenia innowacja pedagogiczna z zakresu muzyki

„ Muzyczne inspiracje w ruchu  i piosence” opracowana przez p. Basię. Muzyka jest jedną z podstawowych form wyzwalania emocji przez dzieci od najmłodszych lat. Taniec, śpiew, rytmiczny ruch przy muzyce oraz gra na prostych instrumentach, pozwalają dzieciom prawidłowo się rozwijać, kształcą wrażliwość i  słuch muzyczny, poczucie rytmu a najważniejsze przy tym, że mogą uczyć się przez zabawę.

         Dewey: „ Learning by doing”- uczenie przez działanie

Ruch z muzyką wprowadza element odprężenia, wyzwolenia z napięć, jest takim środkiem ekspresji, który daje możliwość wyrażania siebie, swojej osobowości, nastroju i emocji. Ideą innowacji jest połączenie wszystkich obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego i rozszerzenie ich o „Standardy edukacji muzycznej w przedszkolu” oraz wykorzystanie innowacji do pełniejszego rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, ruchowego i społecznego grupy przedszkolnej. Poprzez zastosowanie metod aktywizujących dzieci będą miały okazję do improwizacji ruchowych z wykorzystaniem różnorodnych przyborów do wybranych utworów  i piosenek.