„Mali programiści”

W ramach innowacji „Mali programiści” dzieci z grupy Biedronek brały udział w zajęciach z udziałem robotów edukacyjnych – Photonów. Obecnie często ulubioną zabawką dziecka jest tablet lub telefon z ogromem różnych gier. Dlaczego by nie wykorzystać tego w odpowiedni sposób tak, aby dzieci w dalszym ciągu świetnie się bawiły, lecz równocześnie zdobywały cenną wiedzę? Zabawka początkowo nie potrafi niczego wykonać, jednak wraz z rosnącymi umiejętnościami programowania naszych przedszkolaków Photon uczy się nowych rzeczy. Zaczyna reagować na bodźce, poruszać się, reagować na interakcje. Zabawka wprowadziła nasze przedszkolaki w temat programowania. Dzieci nie mogą doczekać się kolejnych zajęć z udziałem tego robota!