Jadłospis na najbliższy tydzień

Data Śniadanie Obiad Podwieczorek
19.02.2018
Poniedziałek
Graham z masłem, serem żółtym, ogórkiem zielonym, kawa zbożowa, sok jabłkowy 100 %. Barszcz czerwony z ziemniakami. Makaron w sosie szpinakowo – mięsnym, kompot, plasterki gruszki. Budyń malinowy, cząstki pomarańczy.
20.02.2018
Wtorek
Zupa mleczna z płatkami owsianymi. Wek z masłem, dżemem 100 %, herbata ziołowa, słupki marchewki. Zupa ogórkowa z ryżem. Ziemniaki, pieczeń wieprzowa, sałata zielona ze śmietaną, woda z cytryną. Chleb z masłem, pastą rybną, herbata , cząstki kiwi.
21.02.2018
Środa
Bułka grahamka z masłem, szynką gotowaną, sałatą zieloną, pomidorem, kakao, 1/2 banana. Zupa fasolowa z ziemniakami. Naleśniki z serem białym, powidłami jabłkowymi, kompot, słupki kalarepy. Owoce ( winogron, jabłko, gruszka ), chrupki kukurydziane.
22.02.2018
Czwartek
Zupa mleczna z zacierką. Chleb słonecznikowy z masłem, pastą twarogową z papryką czerwoną, herbata owocowa, plasterki melona. Krem z zielonego groszku z grzankami. Pulpety w sosie koperkowym, ryż brązowy, surówka z marchewki, selera, woda z pomarańczą. Ciasto ” Zebra ” ( wypiek własny ), herbata malinowa.
23.02.2018
Piątek
Chałka z masłem, miodem, kakao, 1/2 mandarynki. Zupa selerowa z makaronem pełnoziarnistym. Ziemniaki, ryba w panierce, surówka z kiszonej kapusty, marchewki, jabłka, kompot. Deser bananowo – jogurtowy.
ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE