Festiwal Dobrej Energii

 W piątek  w naszym przedszkolu odbył się „FESTIWAL ENERGII PRZEDSZKOLAKÓW”. Festiwal rozpoczął się występem dzieci z grupy ” STARSZE MALUCHY”.  Przygotowały one teatrzyk pt: „APEL PRZYRODY”. Następnie dzieci z innych grup również przedstawiły swój program artystyczny. Były to wiersze i piosenki o tematyce ekologiczno – przyrodniczej, oraz samodzielnie wykonane plakaty. Później pod czujnym okiem pani Agnieszki Kroczek  odbył się konkurs wiedzy na temat: „OCHRONY I OSZCZĘDZANIA ENERGII”, w którym brała udział każda grupa. Pani Dyrektor była pod wielkim wrażeniem, jaką wiedzę na ten temat posiadają przedszkolaki. Każda grupa zdobyła dyplom „NAJLEPSZY OPIEKUN PRZYRODY” i słodkie upominki. Kolejnym punktem festiwalu było rozstrzygnięcie dwóch plastycznych konkursów rodzinnych: „INSTRUMENT MUZYCZNY” i „EKOLUDEK”. Prace te miały być wykonane z materiałów odpadowych. Wszystkie prace zrobiły na jury wielkie wrażenie. Nauczycielki były pełne uznania dla rodziców i dzieci za pomysłowość i zaangażowanie. Każda praca została nagrodzona dyplomem i prezentem. Następnie dzieci razem ze swoimi paniami udały się w „podróż” po „KRAINACH DOBREJ ENERGII” i tak:

– „W krainie EKO – PUZZLI” – dzieci układały mega – puzzle o tematyce ekologicznej;

– „W krainie ZABAW I EKSPERYMENTÓW” – dzieci miały możliwość udziału w zabawach badawczych i eksperymentach związanych z wodą, wiatrem i prądem;

– „W krainie EKO – KINO” – dzieci obejrzały filmy o tematyce  ekologiczno- przyrodniczej, między innymi o „Przygodzie butelki Petulki”;

– „W krainie EKO – WTÓR” – dzieci uczyły się segregowania śmieci i miały możliwość wykonania „czegoś z niczego”.

„W krainie EKO-ORKIESTRA”-dzieci mogły zagrać na instrumentach również wykonanych z surowców wtórnych oraz wprowadzić w życie hasło: Kiedy gramy i śpiewamy Dobrą Energię wytwarzamy!

Dzieci zostały także poinformowane o akcji „GODZINA DLA ZIEMI”. Wszystkie obiecały w piątek wieczorem wyłączyć w swoich domach światło na godzinę.

Na zakończenie „FESTIWALU ENERGII PRZEDSZKOLAKÓW” wszystkie grupy wzięły udział w sadzeniu drzewka  w naszym ogrodzie. Mamy nadzieję, że nasze przedszkole chociaż w małym stopniu przyczyniło się do ochrony klimatu i przyrody w naszym mieście