Co słychać w grupie „SÓWKI”

Zgodnie z kierunkami polityki oświatowej MEN, oraz koncepcją pracy wychowawczo-dydaktycznej, oraz  przyjętym rocznym planem pracy, nasze działania skierowane są w tym roku szkolnym na kształtowanie kompetencji matematycznych w powiązaniu z rozwijaniem kreatywności, samodzielności i eksploracji otaczającego świata. Wspólnie z dziećmi założyliśmy w sali kącik „MAŁEGO ODKRYWCY”, w którym będziemy gromadzić różne akcesoria, a także zdobywać wiedzę z różnych dziedzin życia.

We wrześniu poznaliśmy :

  • ciekawostki dotyczące historii pisma, oraz życia ludzi sprzed wielu tysięcy lat p.n.e
  • poznaliśmy symbole określające pogodę,
  • w ramach preorientacji zawodowej poznaliśmy kto to jest geolog, archeolog i czym się zajmują.
  • zapoznaliśmy się z nowymi zwrotami: kreatywność, optymista, hobby

W październiku:

  • poznamy zawody: muzyk, nauczyciel, ratownik medyczny
  • zdobędziemy wiedzę: co to jest komunikacja i jakie są sposobu komunikacji
  • będziemy poznawać do czego służy język,
  • co to takiego wymiana towarowa, czym są pieniądze, jakie są sposoby na oszczędzanie.

 

20190930_132818

20190930_132837